Zakupy w Bedugul | all together
20675
single,single-post,postid-20675,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,select-theme-ver-2.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
Bedugul market

Zakupy w Bedugul

W drodze do domu ominęliśmy obojętnie wszystkie atrakcje turystyczne, nawet świątynię na wodzie Pura Ulun Danu Beratan. Słyszeliśmy od napotkanych podróżników, że woda w basenach wyschła, poczekamy więc aż się na dobre rozpada i przyjedziemy kiedy indziej. Nie mogliśmy jednak zignorować rynku w pobliskim Bedugul. Okolica jest tam bardzo żyzna stąd targ pełen pięknych warzyw i owoców. Dużo też tu turystów w sezonie stąd i masa rękodzieła. Kupiliśmy ziemniaki, warzywa na kimchi i latawca.

Proszę do nas pisać na maila w sprawie prezentów, jak już wrócimy to chcemy wam coś przywieźć (ach kiedyż to będzie??). Jak wypatrzycie coś ładnego na zdjęciach, dajcie znać, my już zbieramy zapisy. Czas start!

 

Bedugul market

Te pomarańczowe owoce to passiflora ma lekko glutowate, ale pyszne pesteczki w kolorze szarym. To w pudełeczkach to truskawki, smakują jak polskie, a fistaszki w wersji gotowanej.

 

Bedugul market

Przyprawy! Wanilia w pęczkach, olejki, cynamon, kawa.

 

Bedugul market

Tu akurat kokosowe, ale można kupić piękne miseczki z egzotycznych gatunków jak tek, ba nawet z drzewa cynamonowego.

 

Bedugul market

 

Bedugul market

Mango – po prawej i mangostyny – w środku, to dwa różne owoce. Po lewej snakeskin fruit. Balijskie skrzyzowanie jabłka z liczi.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzwoneczki bambusowe, maty na stół, łyżki, tacki, duperelki.

 

Bedugul market

Kukurydza, symbol miasteczka. Nie spróbowaliśmy.

 

Bedugul market

Sroka wypatrzyła świecidełka i masę perłową.

 

1 Comment

  • JarJar

    14.11.2015 at 20:24 Reply

    Widze zrobione typowe zakupy.. ziemniaki ,marchewka ,sałata ..Czułbym się na Bali jak w domu :)

Post a Comment