Uluwatu Temple, koniec świata | all together
21269
single,single-post,postid-21269,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,select-theme-ver-2.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
uluwatu

Uluwatu Temple, koniec świata

Mamy wielkie szczęście, że polubił nas i wziął pod swoją opiekę Ida Pandita Mpu Mengwi. To kapłan wyższego szczebla, pasterz hinduistycznych balijskich owieczek. Dzięki niemu otworzyło się dla nas miejsce niedostępne dla normalnych turystów. Z księdzem otwierają się dla nas wszystkie drzwi. Zwykle świątynie są niedostępne dla zwiedzających, zobaczyć je można tylko w celach religijnych i trzeba mieś na sobie odpowiednie stroje (te kupiliśmy tutaj, ale znaleźć je można wszędzie).Tak więc zostaliśmy zawiezieni na południowy kraniec wyspy, ominęliśmy zatłoczoną Kutę i smutne Denpasar. I tutaj jedna rada: jeśli jedziesz na Bali z wycieczką, sprawdź czy twój hotel nie będzie przypadkiem w Kucie. To okropne przeludnione miejsce i 90% ruchu turystycznego zatrzymuje się właśnie tam. Nie jedźcie proszę do Kuty!

Świątynia Uluwatu podobnie jak Tanah Lot  to jedna z nadbrzeżnych świątyni okalających pierścieniem całą wyspę. Uluwatu jest najbardziej wysunięta na południe, położona na wysuniętym w morze stromym cyplu. Wybrzeże jest tu klifowe, morze bardzo spienione i gniewne. Turystów całe masy, kierowane są jednak z dala od samej światyni.

Dookoła świątyni rosną niezywkłe drzewa, których ogromne czerwone kwiaty zmieniają kolor lasu i ziemi. Do krwawego koloru koron drzew przyłączył się najpierw pudrowy, a później karminowy zachód słońca. Las jest pełen małp, które obrabowały nas z klapków, zjadły kwiaty i podarunki dla bogów.  Na szczęście uratowaliśmy aparat i udało nam się nie oberwać śmietnikiem. Nie ma nic gorszego niż znudzony makak.

 

uluwatu

 

uluwatu Ktoś zna nazwę tej rośliny?

 

uluwatu

 

uluwatu Rawana i Hanuman wraz z innymi małpami.

 
uluwatu Ida Pandita
 

uluwatu

 

uluwatu Trafiła nam się jeszcze taka śliczna kurka: “Mamo, czy możemy ją wziąć do domu?”

 

uluwatu Rozbójnicy.
 

uluwatu

 

uluwatu

 

uluwatu Zachód słońca, tęcza jesteśmy szczęściarzami.
 

uluwatu

 

uluwatu

 

uluwatu Tak wygląda ten kraniec świata.

1 Comment

  • JarJar

    31.12.2015 at 18:54 Reply

    Pięknie tam ..

Post a Comment