Rafa koralowa na wyspie Menjangan | all together
20647
single,single-post,postid-20647,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,select-theme-ver-2.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
rafa koralowa

Rafa koralowa na wyspie Menjangan

Na wyspę popłyneliśmy z miasteczka Pemuteran w północno zachodnim krańcu Bali. Menjangan jest bezludną wyspą na terenie parku narodowego (West Bali National Park). Nikt nie może tu na szczęście zamieszkać, dlatego znajduje się tu tylko świątynia hinduistyczna Ganesha. Znaleźliśmy przewodnika PT Sea Rovers, który miał najfajniejszą stronę internetową. Pirates who dive – marketing do nas przemówił, sentymenty wyspiarskie powróciły, kupiliśmy bardzo drogie bilety i popłynęliśmy. Ciągle w tej podróży powtarzamy sobie, że na Bali jesteśmy tylko raz i że w Strykowie nie będziemy przecież wynajmować willi z basenem. Niestety odkryliśmy, że luksus nam odpowiada. Ładnie się w nim i naturalnie odnajdujemy. Dzieci go doceniają, my czujemy się zdecydowanie u siebie. Biała pościel, baldachim nad łóżkiem, prywatna motorówka.

Snorkelling okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci uwielbiały, my nie mogliśmy się odkleić. Ileż tam historii podwodnych, jakie obrazy, jakie światy. Głębiny, kolory, formy, stworzenia. Był Nemo w anemonie (Clown Fish), był super długi i chudy szczupak z wystającymi zębami (Needle Fish), zobaczyliśmy rybę w okularach, całe ławice migoczących rybek. Były ciapki, łatki, paski, pawie pióra, umaczane do połowy, kanciate, szpiczaste, płaskie, okrągłe.

To lepsze niż telewizja! Lepsze niż czekolada! Lepsze niż frytki z keczupem! Tak krzyczeli, gdyby mogli, ale na szczęście pyszczki mieli zatkane rurkami.

 

menjangan

 

menjangan

 

menjangan

 

menjangan

 

menjangan

Skąd się biorą spalone pośladki?

 

menjangan snorkelling

 

menjangan

 

menjangan

Lunch na wyspie.

 

menjangan

 

menjangan

 

rafa koralowa

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kto prowadził łódkę do domu? Wiadomo.

2 Comments

 • Zuzia

  14.11.2015 at 15:40 Reply

  Bardzo ciekawie

  • Ola

   16.11.2015 at 14:01 Reply

   Hej Zuzia, rafa jest naprawdę bardzo ciekawa! Pod wodą tyle się dzieje, możnaby wpatrywać się bez końca. Dodatkowo, że okazało się, że rafa koralowa na której byliśmy to jedna z najpiękniejszych raf w regionie. W ten weekend oglądaliśmy rafę koł Amed i niczym nawet w połowie nie dorównywała tej na wyspie Manjangan.

Post a Comment