Podróż na wschód - Tulamben | all together
20706
single,single-post,postid-20706,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,select-theme-ver-2.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
płonący wulkan agung

Podróż na wschód – Tulamben

Pojechaliśmy na weekend zobaczyć wschodnie Bali. Celowaliśmy w Tulamben. Udało nam się dojechać bez przygód, przejechaliśmy się nawet dwupasmówką Ida Bagus Mantra, droga w miarę prosta i po płaskim. Mijaliśmy piękne widoki: na prawo morze, na lewo góry. Okolice Tulamben okazały sie być zupełnie inne niż wszystko co dotychczas widzieliśmy. Zamiast bujnych tropikalych lasów, spalona i sucha ziemia. Niewiele roślinności, krajobraz niezwykły zdominowany przez największy na wyspie wulkan Agung. Nie mamy w planach porywać się na zdobycie tej góry. Ma trochę ponad 3tysiące metrów, wchodzi się na nią 8em godzin. W taki upał to niemożliwe,dlatego na górę wdrapuje się więc przez całą noc, tak, żeby o wschodzie słońca być na szczycie.

I tak właśnie góra odwróciła naszą uwagę od morza. Rafa koralowa była tutaj szara i smutna, a rybek niewiele. Przydarzył nam się jednak piękny zachód słońca, który przypomniał mi jak dawno temu w Szwecji nie mogłam uwierzyć, że słońce nie chowa się zawsze za morze.

 

bali pola ryżowe

 

podróże po bali

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

plaża w tulamben

Plaża w Tulamben

 

plaża w tulamben

 

agung

 

Wulkan Agung

 

tulamben plaża

 

tulamben plaża

 

Zachód słońca na bali

#bezfiltra

 

Zachód słońca na bali

No Comments

Post a Comment