Po sąsiedzku | all together
20350
single,single-post,postid-20350,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,select-theme-ver-2.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po sąsiedzku

Na balijskiej wsi ludzie są bardzo otwarci i serdeczni, samochodu sie nie zamyka, a dom na stałe nie ma drzwi lub ściany. Mamy wielkie szczęście, że trafili nam się tacy fajni sąsiedzi.
Nasi nowi przyjaciele okazują się aż zanadto mili, przez to jesteśmy lekko skrępowani ich szczodrością. Pani Kusumawati to nauczycielka muzyki, a jej mąż uczy w miejscowej szkole geografii. Mają 3 dzieci, dwie dorosłe córki, które mieszkają w Denpasar i 15sto letniego syna, który jest utalentowanym śpiewakiem. Nie zapominajmy o psie Broni’m rudym, puchatym miniaturowym szpicu.
Pani Kusumawati – nasza balijska mamma to mistrzyni gotowania i przemiła osoba. Do serca wzięła sobie moją prośbę, by nauczyć mnie gotować. Co rano gotujemy więc u niej w kuchni lub też pędzimy na skuterze po najlepsze owoce, warzywa czy ryż do zaufanych dostawców. Pani K potrafi rozróżnić banany i powiedzieć czy są już na teraz, czy dopiero na jutro. Na razie uczę się przygotowywać proste warzywne sosy. Nie do końca rozumiem jeszcze różnice między odmianami ryżu, ale staram się być pojętna i pokorna. Oczywiście Mamma nie mówi po angielsku i lekcja gotowania łączy się pięknie z nauką indonezyjskiego. Tacy sąsiedzi i wiedza lokalna jest zupełnie bezcenna, dzięki takim ludziom czujemy sie mniej frajerami niż dotychczas.

 

dom balijski

 

gościnność na bali

 

jedzenie na bali

 

jedzenie na bali

 

jedzenie na bali

 

3 Comments

 • JarJar

  28.10.2015 at 19:36 Reply

  pięknie piszesz .. świetne klimaty ..czuje się jakbym tam był ! lejesz balsam na moją podróżniczą duszę

 • Kate

  01.11.2015 at 14:08 Reply

  Love these, esp. Lucy`s bun-bag- v on trend! x

  • admin

   02.11.2015 at 03:01 Reply

   She is a sassy little lady, she is!

Post a Comment