Jak nie być frajerem | all together
20317
single,single-post,postid-20317,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,select-theme-ver-2.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
ubud

Jak nie być frajerem

Niestety, frajerem być najprościej. Chodzić po deptaku, dać się namówić na masaż i przepłacić za pamiątki. Od dziś koniec z tym. Nie będziemy już łazić po głównych ulicach z minami, że niby wszystko wiemy, bo jesteśmy na Bali od 3 tygodni. Nic z tych rzeczy! Jak ognia omijać będę supermarket z ich pięknymi owocami i ekskluzywną kawą z kocich gówienek i zdradliwą klimatyzacją. (Mamo tobie przywiozę odrobinę, ale tylko na jedną filiżankę!)

Chcieliśmy żyć jak lokalsi i dlatego czas najwyższy wziąć się za to na poważnie.

W Polsce też nie żyjemy w głównym nurcie. Kupujemy u rolnika i w kooperatywie, organizujemy zakupy  z przyjaciółmi, kombinujemy, załatwiamy. Rzadko wchodzę do sklepu i kupuję 3 pary butów i torebkę. Zwyczajnie dlatego, że gdybym tak robiła, nie byłoby nas tutaj teraz.

Dlatego właśnie, jeśli nie mogę żyć bez tego pięknego plecionego koszyczka i szmatek to czas najwyższy nauczyć się samemu zaplatać i robic batik. A teraz popatrzcie sami na zdjęcia i możecie mnie trochę usprawiedliwić. A ja postaram się sobie wybaczyć.

 

ubud


W Ubud żyją chyba sami artyści, biżuteria, rzeźby, sztuka użytkowa i malarstwo są po prostu wszędzie. Nie znaczy to jednak, że mam tracić głowę i napychać kieszenie. Ciągle grzmi mi jeszcze w głowie przykazanie Ciotki: NIE ZABUBLAJ SIĘ!

 

ubud

 

malarstwo bali

 

malarstwo bali

 

Może chociaż Ganesha? :'(

 

malarstwo bali

 

malarstwo bali

 

ubud

 

spa ubud

 

Cztery gatunki mango? Proszę bardzo.

 

owoce bali

 

owoce bali

 

Lokalny balijski owoc mangostan.

 

owoce bali

 

I tak kończymy w najfajniejszym, choć bardzo zachodnim warungu, gdzie za 4 koktajle płacimy tyle co za 4 obiady. Hmm…

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

No Comments

Post a Comment