Edukacja domowa | all together
20301
single,single-post,postid-20301,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,select-theme-ver-2.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Edukacja domowa

Bycie nauczycielem własnych dzieci to męka. Staramy się jednak, nie chcemy przecież, żeby powtarzały klasę, czy w efekcie kopały rowy. Niestety ta groźba też już nie działa. Próbujemy więc wprowadzić do naszych idealnie pięknych dni jakąś rutynę. Najłatwiej jest zagonić ich do książek od rana, kiedy nie jest jeszcze tak gorąco.  Niestety spryciarze szybko wykryli, że rola nauczyciela jest dla nas trudna i w związku z tym zaczęli opierać się jeszcze goręcej.

Załatwiamy więc codziennie z godzinę do dwóch w podręczniku i ćwiczeniówce, a resztę dnia poświęcamy na edukację w terenie. Ćwiczymy dodawanie i odejmowanie na gekonach i pająkach, mnożenie na mango i papajach. Angielski mają na codzień odhaczony z dzieciakami wiejskimi. Pływanie obowiązkowo 1-2 razy dziennie, wieczorem karate. Dodatkowo, czasem jeszcze sobie sami z własnej inicjatywy porysują, budują z patyczków, nawlekają muszelki lub koraliki.

 

edukacja domowa

 

Rysujemy portrety rodzinne.

 

edukacja domowa

 

edukacja domowa

Nie ma co prawda aż tak fajnie jak w szkole. Największą trudnością dla nich jest brak towarzyszy, równolatków, z którymi zabawa mogłaby płynąć organicznie i bez naszej kontroli.

W ramach zadośćuczynienia zapisaliśmy ich na zajęcia w Eko-Kids Club. Dziś po pierwszym razie wrócili z kwaśnymi minami. Okazuje się, że dzieci amerykańskie nie są otwarte na zabawę. Szkoła jest elitarna i takie też dzieci. Szukamy więc dalej, obowiązkowo wśród balijskich znajomych, a od zachodnich cen i usług będziemy się trzymać z daleka.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

bali eko kids club

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

No Comments

Post a Comment